Co zrobić z brudną biżuterią? Jak czyścić biżuterię?

Jeżeli czytasz ten artykuł, zapewne miałeś do czynienia z zabrudzoną biżuterią. Kto nie miał? Przypominasz sobie o istnieniu kolczyków, łańcuszka, pierścionka - wyciągasz je z pudełka a tam brązowe lub czarne plamy. Dlaczego tak się dzieje napisaliśmy w poprzednim artykule Jak sprawić by biżuteria nie śniedziała? Teraz podamy kilka sposobów jak się pozbyć zabrudzenia z biżuterii:


  • Pasta do zębów - to doraźny sposób na brudną biżu, pomoże albo od razu, albo wogóle. Wystarczy nałożyć trochę pasty na szczoteczkę I szorować jak zęby ;) Można także zanurzyć biżuterię w paście I poczekać około godziny. Sposób prosty, szybki, ale działa tylko na niewielkie zabrudzenia.
  • Woda z solą - podobnie jak wyżej, szczotkować lub zanurzyć w gotowej masie. Rezultaty mniej więcej jak z użyciem pasty do zębów.
  • Płyn do naczyń - w tym przypadku postępujemy identycznie jak z poprzednimi wariantami. Efekt zadowalający jeżeli komuś zależy jedynie na nabłyszczeniu.
  • Ściereczki do czyszczenia biżuterii - jak każdy gotowy produkt zachęca do kupna, również ceną. Ściereczki są tanie (ich koszt nie powinien przekraczać 5 zł) ale nadają się tylko do niewielkich zabrudzeń. Warto stosować regularnie.
  • Płyny do czyszczenia biżuterii - są niedrogie oraz bardzo wydajne. Częściowo usuwają brudne warstwy na biżuterii, jednak ich zapach może odstraszyć. Droższe produkty z tej kategorii posiadają podobną skuteczność, aczkolwiek zapach jest zdecydowanie bardziej znośny.
  • Maszyny do czyszczenia biżuterii - to zdecydowanie najlepszy sposób na pozbycie się niechcianych plam ze swoich ulubionych błyskotek. Już po godzinie biżuteria jest czysta i błyszcząca, jak w dniu zakupu! Cena może trochę odstraszyć, gdyż nie jest to rzecz, którą używa się dość często.

 

Jeżeli znalazłeś w domu brudną, zaśniedziałą biżuterię, na którą nie działają domowe sposoby czyszczenia lub zwyczajnie nie masz na to czasu, złóż zamówienie przez naszą skrzynkę e-mailową I wyślij lub dostarcz Nam ją osobiście. Nasza firma oferuje profesjonalne czyszczenie biżuterii w cenie 0.50 zł/gram (minimalna wartość zamówienia to 10zł). Zapraszamy!

Sklep internetowy na platformie SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie