Jak sprawdzić srebro? Czy mam posrebrzaną biżuterię? – w skrócie

Jak sprawdzić srebro? Czy mam posrebrzaną biżuterię? – w dużym skrócie

Wersja rozszerzona artykułu dostępna TUTAJ

Sprawdzanie jakości wyrobów srebrnych w domowych warunkach nie jest trudne ani kosztowne. Przedstawiamy niezawodną metodę, którą sami stosujemy. Wystarczy wyposażyć się w ciecz chromową i mały pilnik do metalu.

 

image
image


Pilnikiem wykonujemy nacięcie na badanym obiekcie. Głębokość nacięcia jest dowolna, lecz nie mniejsza niż ¼ mm ze względu na standardy srebrzenia. W nacięciu umieszczamy kroplę cieczy. I obserwujemy reakcję. Obecność srebra zostanie ukazana poprzez zmianę koloru kropli na czerwoną lub bordową. Inne skutki świadczą o braku srebra lub o bardzo niskiej próbie srebra. Poniżej na obrazku przedstawiono srebrną zawieszkę z cyrkoniami na której przeprowadzono analizę obecności srebra oraz styk srebrny próby 600.

 

image
image
image

 

image

Nic trudnego. Koszt takiej zabawy zamyka się w kilkunastu złotych. Jedna butelka starczy na lata. Kropla na srebrnej zawieszce jest wyraźnie czerwona. Świadczy to o obecności srebra. Nie wiadomo jednak nic na temat próby. Badanie próby to już inna historia. Do uzyskania takich informacji trzeba udać się do specjalistów.

Nasza firma wykonuje analizy metali szlachetnych. Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 535105143 oraz do odwiedzenia strony internetowej:

 www.eurosilver.lubin.pl

Sklep internetowy na platformie SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie